ליבו של גן המשחקים המרכזי הוא המתקן המרכזי מדגם שדות ים, המשלב אפשרויות טיפוס, משחק וגלישה מרובות. המתקן מיועד למספר רב של שחקנים, ומעוצב במראה חדשני ואתגרי. המתקן כולל גשרי כבלים בצורות שונות, סולמות מגוונים ומיוחדים, משטחי משחק ייחודיים, סביבון עמידה, פאנלים למשחק, מנהרת חבלים, שני מושבים מרחפים, ערסל חבלים מתנדנד, ומגוון של מגלשות. המתקן מתאים למשחקי פיתוח דמיון, פיתוח פיזי ופיתוח האינטליגנציה החברתית, מעודד סקרנות וחקר, עצמאות, התמצאות במרחב, תכנון שלבים והתארגנות נכונה.

בשטח הנוסף יש מתקן מעוצב בצורת טירה מדגם אבן ספיר, הכולל שני מגדלים משושים עם אפשרויות טיפוס מבפנים ומבחוץ, שלוש מגלשות סגורות, שתי מגלשות צמודות פתוחות, פנלי משחק, קירות ואלמנטים לטיפוס, ושני גשרים ארוכים למשחק מהנה וחוויתי.

המשחק במתקן מעודד אינטראקציה חברתית, מפתח שרירי ידיים ורגליים, ביטחון עצמי ועצמאות והתמודדות בסביבה מגוננת עם פחד בגובה.

מלבד מתקני המשחקים ישנם משחקים נוספים בגן והם משחקי הדשא- משחקים שמצוירים על הדשא הסינטטי, כמו ים יבשה וקלאס. כשהיתרון המרכזי של משחקי הדשא הם תוספת של עוד משחקים בלי שהם יתפסו עוד מקום בשטח הגן.