תושבי ירושלים, תתחדשו!

הקמנו עבורכם גן חדש בירושלים, סביוני שרת ברמת שרת.

הגן מחולק לשני שטחים נפרדים של בוגרים ופעוטות בהתאם לתפיסה המקובלת היום של יצירת אזורי משחק נפרדים כדי לאפשר חווית משחק וסביבה מותאמת גיל לילדים הצעירים והבוגרים יותר.

המתקן המרכזי בשטח הבוגרים הוא משולב אקסטרימי בעל שלושה מגדלים בצורות וגבהים שונים מדגם רמת השרון. המתקן כולל אלמנטים רבים, חדשניים ומגוונים לטיפוס, משחק וגלישה ומעוצב במראה מודרני. הבאנו לידי ביטוי במתקן את ערכי השילוב החברתי של בעלי מוגבלויות, והמתקן כולל מדרגות נגישות לשילוב בעלי צרכים מיוחדים.

המתקן המרכזי בשטח הפעוטות הוא מדגם גזית, בעל שלושה מגדלים בגובה מטר כל אחד, המשלב בתוכו אלמנטים רבים של טיפוס, משחק וגלישה. גם המתקן הזה כולל מדרגות נגישות לשילוב ילדים בעלי צרכים מיוחדים.

בגן יש גם מתקן סקייט דגם סהר- מתקן גלישה על שתי קשתות מעוקלות כלפי מעלה שבמרכזן משטח לישיבה או עמידה. המשטח מחליק על הקשתות מצד לצד ויוצר מעין סקייט מאובטח. בחלק העליון ישנם מאחזי יד המסייעים בשמירה על האיזון ושיווי המשקל בזמן ההחלקה. המתקן מחזק את שרירי זרועות הידיים, הרגליים והאגן, ומסייע בפיתוח שיווי משקל וגמישות.

דגש מיוחד שמנו על מתקנים המעודדים אינטראקציה חברתית, מפתח שרירי ידיים ורגליים, ביטחון עצמי, התמצאות ועצמאות, ועל מתקנים חדשניים במיוחד.