מתקן סביונים שלנו MP-10978

נבחר וזכה מתוך 4,218 מתמודדים מ-48 מדינות שונות

באות היוקרתי לעיצוב המוצר בתחרות העיצוב הבינלאומית red-dot!

מתקן המשחקים של מתקני פסגות זיכה את ישראל בפרס ב"טקס האוסקר" של עולם העיצוב

בדומה לטקס האוסקר שבו מכריזים על הסרטים הטובים ביותר בעולם הקולנוע, כך טקס פרסי Red Dot  היוקרתי בוחר את העיצובים המצטיינים ביותר בעולם העיצוב. מדובר במוסד ותיק, שבכל שנה מקבל אלפי פניות של מתמודדים על עיצוב מוצרים שונים – ציוד ספורט, ריהוט פנים וחוץ, תאורה, אופנה ועוד. אנחנו במתקני פסגות גאים מאוד שמתקן סביונים שלנו נבחר חר השנה כעיצוב הזוכה .

את הפרס קיבלנו  על המתקן סביונים, שזכה באות עיצוב המוצר כקונספט ברמה הגבוהה ביותר, ונבחר מבין  4,218 עיצובים שנשלחו לתחרות מ-48 מדינות ברחבי העולם.

את הפרס קיבל בשם מתקני פסגות יניב ציגלר, המעצב הראשי של החברה, בטקס מרשים שנערך בסינגפור בחודש ספטמבר.

"ההשראה למתקני המשחקים אצלנו היא תמיד מגוונת, החל מעולם הצומח והחי, דרך הרפתקאות יער וים ועד כלי תחבורה וחלל. לכל מתקן נראות שונה ושילוב חומרים שונה היוצר עושר ועניין- נירוסטה ומתכת,  פלסטיק HDPE  וכבלים" שיתף ציגלר, "ובמקרה הזה של תכנון המתקן סביונים שזכה בפרס העיצוב, דמיינתי איך זה להיות בתוך בועה ענקית באוויר – וככה תכננתי את המבנה"

המתקן הענק "סביונים" עשוי מפלדה מאסיבית בגובה של תשעה מטרים, אך ההשראה לצורה ולמבנה מגיעה מאחד האלמנטים העדינים בטבע – הבועה. המתקן מדגים בועות בשלבים שונים. גשרי הברזל על הקרקע ממחישים את שלב היווצרות הבועות והמגדלים ממחישים בועות שעומדות להתנתק מהקרקע ולעוף לשמים. המשחק במתקן, מסייע לפתח את שרירי הגוף, משפר קואורדינציה, מחזק את תחושת המסוגלות והביטחון העצמי ונותן כלים להתמצאות במרחב.

מלכתחילה המגדל תוכנן לטיפוס ומשחק של האמיצים ביותר, אך לא רק. הוא הותאם כך שגם שחקנים צעירים וכן שחקנים ומלוויהם בעלי מוגבלויות יוכלו ליהנות ממנו, ועל כן כולל מערכת נגישות בקומה התחתונה.

"כשאני מתכנן מתקן, אני מנסה לראותו מנקודת מבטם של כל הילדים, במטרה ליצור חוויה שווה לכולם. במקרה הזה, ובעקבות משחק בבועות סבון עם ילדיי, דמיינתי איך זה להיות בתוך בועה ענקית באוויר – וככה תכננתי את המבנה", אמר ציגלר.

אליסף פלס מנכ"ל חברת מתקני פסגות הגיב לזכייה: "התרגשנו לקבל כל כך הרבה פידבקים מדהימים על עבודה זו. חברת מתקני פסגות הנה חברה ישראלית המייצרת בעצמה במפעל החברה שבפסגות את המתקנים,  ומאפשרת למעצבים וללקוחות שלה לחלום רחוק, לשאוף גבוה ולהגשים את היצירות במציאות."

נגזרת מתוך הדגם הזוכה הותקנה לראשונה בפארק שרונה בכפר יונה.

רוצים לקרוא עוד?

כלי התקשורת בישראל פרגנו לנו על הזכייה-

walla

אתר מכללת הדסה

מגזין D&A